Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Rzeszowski dirtpark do remontu

Dodano: 12.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tor do ekstremalnej jazdy rowerowej znajdujący się w rejonie hali Podpromie zostanie już wkrótce odnowiony. Miasto szuka wykonawcy remontu.

Dirtpark został oddany do użytku we wrześniu 2014 roku. Składa się z kilkunastu przeszkód przeznaczonych dla rowerzystów o różnym stopniu umiejętności. Ostatnimi czasy tor cieszył się jednak mniejszym zainteresowaniem. Wszystko przez zły stan techniczny. Temat konieczności remontu toru przedstawiciele środowiska rowerowego przedstawili Konradowi Fijołkowi, prezydentowi Rzeszowa i Dariuszowi Urbanikowi, zastępcy prezydenta ds. inwestycji. Szybko zapadły decyzje o odnowieniu toru. W marcu tego roku zostały zarezerwowane pieniądze w budżecie Rzeszowa a w tym miesiącu ruszyła procedura wyboru firmy, która dirtpark wyremontuje.

Wykonawca remontu będzie miał za zadanie m.in. wymienić konstrukcje siedmiu wybić oraz nawierzchnię torów, wymienić konstrukcję, profil i poszycie przeszkody quaterbox, wyprofilować skarpy i ustabilizować ich nawierzchnię.

Remont dirtparku ma zakończyć się 30 czerwca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Reklama