Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

Dodano: 08.11.2022 r.

fot. Rzeszowskie Centrum Seniora
fot. Rzeszowskie Centrum Seniora
RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Projekt realizuje Fundacja Level Up zarządzana przez liderki senioralne w mieście m.in. Małgorzatę Cisek-Kozieł i Grażynę Talarkowską we współpracy z Danutą Wojnar – obecną przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet, Fundacją Prawnikon, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, Domami Kultury, NGO i MOPS.

Projekt rozpoczął się od spotkania przedstawicieli Rzeszowskiego Centrum Seniora z 35 aktywnymi działaczami i działaczkami miasta Rzeszowa w tym 22 przedstawicielami z rzeszowskich domów kultury, spółdzielczych domów kultury, organizacji senioralnych przedstawicieli UTW. Celem całego założenia projektu jest zwiększenie oferty senioralnej w mieście, dostępności do skorzystania z niej na różnych osiedlach i zbudowanie wspólnej platformy współpracy senioralnej, co wzmocni ofertę senioralną w mieście. Współpraca i holistyczne spojrzenie na potrzeby seniorów to klucz do sukcesu według realizatorów. 

W projekcie mogą brać udział osoby 60+ mieszkający na terenie miasta Rzeszowa oraz seniorzy pochodzenia ukraińskiego mieszkający w Rzeszowie. W ramach projektu realizowane są działania m.in. z zakresu srebrnej ekonomii, aktywizacji społecznej, poprawy bezpieczeństwa, poradnictwa senioralnego czy wspieranie inicjatyw podejmowanych przez seniorów i środowiska senioralne.
 
Reklama
Na listopad i grudzień zaplanowano m.in.

- Prelekcje i warsztaty „ Bezpieczny senior za kierownicą” ( 4 grupy)
- Zajęciach z rękodzieła ( 4 grupy)
- Szkolenie z zakresu „ Jak rozliczać projekty współfinansowane przez miasto”( 1 grupa)
- Konferencja z zakresu przedsiębiorczości wśród seniorów
- Doradztwo grupowe i rzecznictwo senioralne

O wszystkich aktualnych aktywnościach organizatorzy informować będą na swoim profilu na facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086691737559

Seniorzy zainteresowani udziałem w projekcie mogą kontaktować się z organizatorami mailowo email:levelup.rzeszow@interia.pl lub telefonicznie: a+48 731 998 520

Siedziba Rzeszowskiego Centrum Seniora mieści się w pokoju nr 51 w sekretariacie Akademii 50+ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie ul. Sucharskiego 2.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Reklama