Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

Dodano: 04.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek, w ramach działań profilaktycznych, zaleca ograniczenie podróży zagranicznych pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. „W odniesieniu do będącej globalnym problemem epidemii wirusa SARS-CoV-2 tzw. KORONAWIRUSA Z WUHAN, mając na uwadze bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu zdecydowanie zalecam powstrzymanie się od wyjazdów zagranicznych zarówno pracownikom, jak również studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego” – czytamy w specjalnym oświadczeniu, które opublikowano na stronie uczelni.

Z kolei Politechnika Rzeszowska odwołała zaplanowane na 11 marca Dni Otwarte uczelni. „W związku z ryzkiem wystąpienia w Polsce zachorowań na wirusa 2019-nCoV decyzją władz Politechniki Rzeszowskiej impreza masowa tj. Dzień Otwarty 2020 r. zaplanowana na 11 marca br. zostaje odwołana.” – głosi komunikat wydany przez rektora uczelni, prof. dr hab. Inż. Tadeusza Markowskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy - nabór wniosków

RZESZÓW. Ponad 500 dzieci korzystało regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie w ubiegłym roku. Aby móc z niego nadal korzystać, konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.  

Rzeszów

Nocny wypadek na Zalesiu. Pijany kierowca uderzył w budynek pizzerii

RZESZÓW. 34-letni kierowca bmw, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek pizzerii przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie w Rzeszowie. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Reklama