Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

Dodano: 04.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek, w ramach działań profilaktycznych, zaleca ograniczenie podróży zagranicznych pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. „W odniesieniu do będącej globalnym problemem epidemii wirusa SARS-CoV-2 tzw. KORONAWIRUSA Z WUHAN, mając na uwadze bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu zdecydowanie zalecam powstrzymanie się od wyjazdów zagranicznych zarówno pracownikom, jak również studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego” – czytamy w specjalnym oświadczeniu, które opublikowano na stronie uczelni.

Z kolei Politechnika Rzeszowska odwołała zaplanowane na 11 marca Dni Otwarte uczelni. „W związku z ryzkiem wystąpienia w Polsce zachorowań na wirusa 2019-nCoV decyzją władz Politechniki Rzeszowskiej impreza masowa tj. Dzień Otwarty 2020 r. zaplanowana na 11 marca br. zostaje odwołana.” – głosi komunikat wydany przez rektora uczelni, prof. dr hab. Inż. Tadeusza Markowskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Reklama