Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano: 19.06.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

-Sacheon to miasto, które prężnie rozwija się, jako centrum koreańskiego przemysłu lotniczego i w którym mieści się firma Korea Aerospace Industries (KAI), od której Polska zakupiła samoloty bojowe FA-50. Ale poza tym, że widzę tu współpracę dwóch miast z rozwiniętym przemysłem lotniczym, widzę tu współpracę  z pięknie położonym i znakomicie zorganizowanym miastem, które będzie też naszym dobrym partnerem na gruncie kulturalnym, turystycznym, na gruncie wymiany kultur -powiedział prezydent Konrad Fijołek.

-Bardzo się cieszę, że nasze miasta mają tak dobre relacje. Już od lipca 2028 roku kiedy podpisaliśmy umowę o współpracy. Teraz po pandemii udało nam się pogłębić nasze partnerskie stosunki i efektem tego jest umowa partnerska -powiedział Park Dong-sik, burmistrz Sacheon.
Reklama
Po podpisaniu umowy partnerskiej przez prezydentów, herb miasta Sacheon dołączył do herbów zamieszczonych na Ratuszu. Od dzisiaj mamy 18 miast partnerskich Rzeszowa.

Burmistrzowi Sacheon towarzyszy delegacja przedsiębiorców z Korei Południowej, przedstawicieli Ambasady Korei Południowej oraz Koreańskiej Agencji Promocji i Handlu i Inwestycji KOTRA. Po oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej odbyła się konferencja „Doing business with South Korea”, spotkanie przedsiębiorców z Rzeszowa i Korei Południowej, służące nawiązaniu kontaktów.
Konferencja Doing Business with Korea jest piątym już wydarzeniem w cyklu poruszającym tematykę współpracy gospodarczej, wymiany handlowej oraz uwarunkowań prawnych w relacjach biznesowych z zagranicą. W poprzednich edycjach spotkań uczestniczyli przedstawiciele Izb Handlowych, regionalnych samorządów oraz firm działających na polskim rynku, pochodzących z takich krajów jak Wielka Brytania, Austria czy Kanada.


 
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Reklama