Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano: 19.06.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

-Sacheon to miasto, które prężnie rozwija się, jako centrum koreańskiego przemysłu lotniczego i w którym mieści się firma Korea Aerospace Industries (KAI), od której Polska zakupiła samoloty bojowe FA-50. Ale poza tym, że widzę tu współpracę dwóch miast z rozwiniętym przemysłem lotniczym, widzę tu współpracę  z pięknie położonym i znakomicie zorganizowanym miastem, które będzie też naszym dobrym partnerem na gruncie kulturalnym, turystycznym, na gruncie wymiany kultur -powiedział prezydent Konrad Fijołek.

-Bardzo się cieszę, że nasze miasta mają tak dobre relacje. Już od lipca 2028 roku kiedy podpisaliśmy umowę o współpracy. Teraz po pandemii udało nam się pogłębić nasze partnerskie stosunki i efektem tego jest umowa partnerska -powiedział Park Dong-sik, burmistrz Sacheon.
Reklama
Po podpisaniu umowy partnerskiej przez prezydentów, herb miasta Sacheon dołączył do herbów zamieszczonych na Ratuszu. Od dzisiaj mamy 18 miast partnerskich Rzeszowa.

Burmistrzowi Sacheon towarzyszy delegacja przedsiębiorców z Korei Południowej, przedstawicieli Ambasady Korei Południowej oraz Koreańskiej Agencji Promocji i Handlu i Inwestycji KOTRA. Po oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej odbyła się konferencja „Doing business with South Korea”, spotkanie przedsiębiorców z Rzeszowa i Korei Południowej, służące nawiązaniu kontaktów.
Konferencja Doing Business with Korea jest piątym już wydarzeniem w cyklu poruszającym tematykę współpracy gospodarczej, wymiany handlowej oraz uwarunkowań prawnych w relacjach biznesowych z zagranicą. W poprzednich edycjach spotkań uczestniczyli przedstawiciele Izb Handlowych, regionalnych samorządów oraz firm działających na polskim rynku, pochodzących z takich krajów jak Wielka Brytania, Austria czy Kanada.


 
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Reklama