Rzeszów - Piątek, 01.08.2025
Reklama

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. akcja sadzenia drzew. Przewidziano również sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

- Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej zielonym miastem. I dotrzymuję słowa. W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Gorąco zapraszam do udziału – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Piknik Ekologiczny rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 19:00. Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. ekologiczne zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt adopcji roślin przygotowany przez Estrade Rzeszowską, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry  i konkursy przyrodnicze. Będzie również możliwość skosztowania miodu z miejskiej pasieki.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Reklama