Reklama

Aktualności / Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

Dodano: 25.03.2022 r.

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Amerykański aktor i reżyser, prezes fundacji CORE Response. Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania  podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Spotkanie i podpisanie porozumienia odbyło się w punkcie noclegowym dla uchodźców z Ukrainy, który mieści się w Full Markecie, przy ul. Rejtana. Noclegownię prowadzi samorząd Rzeszowa razem z Centrum Medycznym Medyk i Fundacją Medyk dla Zdrowia.

- Dziękuję tym wszystkim, którzy stworzyli to centrum pomocy i pracują tutaj. W fundacji CORE pracujemy przy różnych katastrofach na całym świecie. Nigdy nie widzieliśmy narodu, który udzielił pomocy nie tylko na poziomie politycznym, ale także ludzkim, zwykłym rodzinom. Miłość, którą zobaczyliśmy w Polsce, jest inspirująca dla nas wszystkich. I te działania jeszcze mocniej skłaniają nas do współpracy z Rzeszowem — powiedział  Sean Penn.

- Samorząd Rzeszowa włączył się w pomoc uchodźcom już od pierwszego dnia wojny. To wielki wysiłek setek ludzi z naszego miasta, urzędników, wolontariuszy, zwykłych mieszkańców. Przez nasz region i nasze miasto przeszło już ponad milion osób, które uciekły z Ukrainy. Dokonaliśmy cudownych rzeczy – zaopiekowaliśmy się nimi i udzieliliśmy pomocy – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. -Obecnie jesteśmy na kolejnym etapie pomocy uchodźcom. I tutaj potrzebujemy wsparcia takich organizacji jak CORE, które mają know-how i doświadczenie. Potrzebujemy takich organizacji, które pracowały na rzecz uchodźców, ludzi poszkodowanych w kataklizmach i tragediach na całym świecie. Bo one mają wiedzę, mają możliwości pomocy. Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj podpisujemy z panem Seanem Pennem, prezesem CORE umowę – dodał prezydent Rzeszowa.

Podpisane przez Konrada Fijołka i Seana Penna porozumienie zakłada możliwość skorzystania z zasobów, którymi dysponuje CORE:
  • wspieranie ukraińskich uchodźców poprzez świadczenie usług w Polsce, w tym koordynację pracy wolontariuszy na rzeszowskim dworcu kolejowym, w punkcie noclegowym, w centrum dystrybucji pomocy humanitarnej i punkcie rejestracji uchodźców.
  • wsparcie nieformalnych ośrodków dla uchodźców,
  • zapewnienie ochrony i pomocy psychologicznej uchodźcom i wolontariuszom.
  • ponadto CORE będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania sytuacjami kryzysowymi z lokalnymi liderami. 

- Jako miasto i jako kraj po raz pierwszy mamy do czynienia z takimi wydarzeniami jak te na Ukrainie i nie zawsze mamy pełną wiedzę, jak w takich przypadkach postępować. Dlatego też tak cenna jest współpraca z organizacją, która ma wiedzę i doświadczenie jak radzić sobie w takich sytuacjach. Pamiętajmy, że ta wojna niestety jeszcze trwa, że mogą być kolejne fale uchodźców – mówił po podpisaniu porozumienia prezydent Fijołek.


REKLAMA

 
O CORE Response:

CORE (Community Organized Relief Effort) powstała w 2010 roku. Jej współzałożycielem jest Sean Penn, a dyrektorem generalnym Ann Lee. CORE prowadziła wielotysięczne zespoły podczas wielu akcji pomocowych: na Haiti po obu trzęsieniach ziemi, w czasie niszczycielskich huraganów na Karaibach, a ostatnio w ramach akcji COVID-19 w USA, na Haiti, w Brazylii i Indiach. Organizacja skupia się na niesieniu natychmiastowej pomocy i długoterminowych rozwiązań w zakresie odbudowy społeczności dotkniętych katastrofami, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Obecnie, mając ponad dziesięcioletnie doświadczenie w sytuacjach kryzysowych, CORE zorganizował w Polsce i Rumunii akcję społeczną, której celem jest zapewnienie zasobów i pomocy finansowej uchodźcom z Ukrainy.   
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych - Aktualności Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach...

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: