Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

Dodano: 21.09.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
 
Wręczenie opasek odbyło się we wtorek, w ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.
 
- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Reklama
Jak działa „opaska życia”?
 
W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
 
We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów otrzymał dofinansowanie na dwa ekologiczne projekty

RZESZÓW. Zakup nowych, ekologicznych autobusów oraz w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie – to projekty, na które Rzeszów otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku. Życzenia, wspólne kolędowanie, poczęstunek i wiele więcej

RZESZÓW. 18 grudnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości. Będą życzenia, wspólne kolędowanie, wigilijne smakołyki oraz występy artystyczne. Początek o...

Rzeszów

Pożar mieszkania na placu Śreniawitów. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pracują nad wyjaśnienie okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj w jednym z mieszkań w kamienicy na Placu Śreniawitów. Dwie osoby trafiły do szpitala, ewakuowano jedenastu mieszkańców.

wypadek na rondzie kuronia

Autokar z kilkudziesięcioma pasażerami wypadł z ronda. 14 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy było przyczyną niedzielnego wypadku na rondzie Kuronia w Rzeszowa. Autokar turystyczny przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni ulicy Rzecha. 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Rzeszów

Niewybuchy w Jasionce. Wykopano i zabezpieczono ponad 2 tys. pocisków

JASIONKA. Podczas robót ziemnych w Jasionce natrafiono na tysiące pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

Rzeszów

Dwudniowe targi terrarystyczne w hali Podpromie. Pojawią się ekskluzywne okazy z USA

RZESZÓW. Egzotyczne gatunki zwierząt, unikatowe okazy z różnych zakątków świata, kompleksowe wyposażenie terrariów oraz fachowe porady doświadczonych ekspertów — to wszystko czeka na początkujących i zaawansowanych miłośników hodowli zwierząt już w ten...

Rzeszów

Zmiany na rondzie Pobitno. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która wykona projekt przebudowy ronda Pobitno. - Aby usprawnić i upłynnić ruch powstaną tam przede wszystkim dodatkowe, alternatywne pasy ruchu – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Wstępne wizualizacje drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa opublikowało wstępne wizualizacje łącznika ul. Warszawskiej z ul. Krakowską. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Strabag. Nowa droga ma być gotowa w maju 2029...

Reklama