Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

Dodano: 21.09.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
 
Wręczenie opasek odbyło się we wtorek, w ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.
 
- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Reklama
Jak działa „opaska życia”?
 
W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
 
We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Reklama