Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

Dodano: 07.05.2019 r.

fot. Strona internetowa Ligi Siatkówki Kobiet / www.lsk.pls.pl
fot. Strona internetowa Ligi Siatkówki Kobiet / www.lsk.pls.pl
RZESZÓW. W czwartym pojedynku o brązowy medal mistrzostw Polski w hali przy ul. Podpromie, siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały Chemika Police. W ostatnim spotkaniu mimo tego, że przegrywały już 2:0 w setach, zdołały odwrócić losy spotkania, wygrywając trzy kolejne partie.

Od początku piątkowego spotkania podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego osiągnęły minimalną przewagę nad rywalkami. Miały już nawet sześć punktów przewagi nad drużyną Chemika (23:17). Gdy wydawało się, że ekipa znad Wisłoka odniesie pewne zwycięstwo w premierowej partii, przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. Developres nie wykorzystał czterech piłek setowych, a po dwóch błędach w ataku Jeleny Blagojević był remis (24:24). W grze na przewagi lepsze były policzanki.

W drugim secie, zawodniczki z Polic zdominowały rywalizację w hali na Podpromiu. Coraz większe kłopoty w przyjęciu zagrywki, a co za tym idzie problemy ze skutecznością w ataku rzeszowianek spowodowały, że przewaga przyjezdnych rosła z każdą minutą. Ostatecznie rzeszowianki przegrały drugiego seta do 10.

W początkowej fazie trzeciej partii żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć większej przewagi. Przy stanie 14:14, znakomitą serią popisała się wprowadzona wcześniej na boisko Magdalena Hawryła. Środkowa ekipy z Rzeszowa świetnie spisywała się w polu serwisowym, co wywoływało coraz większe zamieszanie w grze podopiecznych trenera Abbondanzy (21:14). Rzeszowianki, w przeciwieństwie do pierwszego seta, nie oddały wywalczonej przewagi już do końca tej części spotkania (25:19).
Reklama
Na początku czwartej odsłony policzanki uzyskały sporą przewagę (5:11). Dodatkowo, boisko z powodu kontuzji musiała opuścić przyjmująca Jelena Blagojević. Ekipa znad Wisłoka nie złożyła jednak broni, a przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu, co zapewniło emocje do końca tego seta. W niej więcej chłodnej głowy zachowały podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego i w Rzeszowie po raz kolejny doszło do tie-breaka.

W nim, podłamane przegraną w poprzednim secie rywalki fatalnie rozpoczęły, a coraz lepsza gra rzeszowianek i coraz większa liczba błędów własnych policzanek sprawiła, że to gospodynie mogły cieszyć się z końcowego triumfu, dającego im drugi w krótkiej historii klubu brązowy medal LSK.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Łoś na ulicach Rzeszowa. Nietypowa interwencja policjantów

RZESZÓW. Zwierzę zostało zauważone dziś rano, przed godz. 5:00 na terenie komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego

Rzeszów

Szeregówki na osiedlu Biała nie grożą zawaleniem. Są wyniki kontroli PINB

RZESZÓW. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa, poinformował o stanie technicznym budynków.

Rzeszów

Policyjny dron nad rzeszowskim rondem ujawnił 20 wykroczeń

RZESZÓW. Po raz kolejny funkcjonariusze z rzeszowskiej drogówki patrolowali rondo w rejonie hipermarketu E. Leclerc. W niespełna trzy godziny, oko policyjnej kamery, zarejestrowało 20 wykroczenia.

Rzeszów

84-letni mężczyzna zginął w pożarze traw

WÓLKA NIEDŻWIEDZKA. Pięć zastępów straży pożarnych gasiło pożar nieużytków w Wólce Niedźwiedzkiej. W pożarze zdarzeniu 84-letni mężczyzna.

Rzeszów

Znana marka otworzyła salon przedłużania włosów w Rzeszowie

RZESZÓW. Hollywood Hair, marka będąca liderem na polskim rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji suplementy, kosmetyki i akcesoria do włosów, ich stylizacji i skóry głowy, otwiera w stolicy Podkarpacia swój trzynasty...

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

Reklama