Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

Dodano: 07.05.2019 r.

fot. Strona internetowa Ligi Siatkówki Kobiet / www.lsk.pls.pl
fot. Strona internetowa Ligi Siatkówki Kobiet / www.lsk.pls.pl
RZESZÓW. W czwartym pojedynku o brązowy medal mistrzostw Polski w hali przy ul. Podpromie, siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały Chemika Police. W ostatnim spotkaniu mimo tego, że przegrywały już 2:0 w setach, zdołały odwrócić losy spotkania, wygrywając trzy kolejne partie.

Od początku piątkowego spotkania podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego osiągnęły minimalną przewagę nad rywalkami. Miały już nawet sześć punktów przewagi nad drużyną Chemika (23:17). Gdy wydawało się, że ekipa znad Wisłoka odniesie pewne zwycięstwo w premierowej partii, przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. Developres nie wykorzystał czterech piłek setowych, a po dwóch błędach w ataku Jeleny Blagojević był remis (24:24). W grze na przewagi lepsze były policzanki.

W drugim secie, zawodniczki z Polic zdominowały rywalizację w hali na Podpromiu. Coraz większe kłopoty w przyjęciu zagrywki, a co za tym idzie problemy ze skutecznością w ataku rzeszowianek spowodowały, że przewaga przyjezdnych rosła z każdą minutą. Ostatecznie rzeszowianki przegrały drugiego seta do 10.

W początkowej fazie trzeciej partii żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć większej przewagi. Przy stanie 14:14, znakomitą serią popisała się wprowadzona wcześniej na boisko Magdalena Hawryła. Środkowa ekipy z Rzeszowa świetnie spisywała się w polu serwisowym, co wywoływało coraz większe zamieszanie w grze podopiecznych trenera Abbondanzy (21:14). Rzeszowianki, w przeciwieństwie do pierwszego seta, nie oddały wywalczonej przewagi już do końca tej części spotkania (25:19).
Reklama
Na początku czwartej odsłony policzanki uzyskały sporą przewagę (5:11). Dodatkowo, boisko z powodu kontuzji musiała opuścić przyjmująca Jelena Blagojević. Ekipa znad Wisłoka nie złożyła jednak broni, a przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu, co zapewniło emocje do końca tego seta. W niej więcej chłodnej głowy zachowały podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego i w Rzeszowie po raz kolejny doszło do tie-breaka.

W nim, podłamane przegraną w poprzednim secie rywalki fatalnie rozpoczęły, a coraz lepsza gra rzeszowianek i coraz większa liczba błędów własnych policzanek sprawiła, że to gospodynie mogły cieszyć się z końcowego triumfu, dającego im drugi w krótkiej historii klubu brązowy medal LSK.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci.

Rzeszów

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie

RZESZÓW. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano ponad 42 mln zł na kulturę. Za te pieniądze miasto planuje zrealizować aż 1500 wydarzeń.

Rzeszów

Awantura na os. Biała. Areszt dla 41-latka, który zaatakował nożem byłą partnerkę

RZESZÓW. Zarzut zabójstwa usłyszał 41-letni mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem swoją byłą partnerkę podczas awantury. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

Dojazd autobusowy do ogrodów działkowych przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Od środy 10 kwietnia 2024 r. możliwy jest dojazd autobusem linii nr 41 do tymczasowej pętli na ul. Ciepłowniczej. To ułatwienie dla właścicieli ogródków działkowych zlokalizowanych w tamtym rejonie. Linia ta...

Rzeszów

Sukces uczniów z Rzeszowa. Pojadą na mistrzostwa robotów do Dallas

RZESZÓW. Uczniowie z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie pojadą na Mistrzostwa Świata do Dallas, gdzie powalczą z najlepszymi zespołami m.in. z USA, Kanady czy Chin. Wcześniej uczniowie zdobyli nagrodę główną na...

Rzeszów

Nowe miejsce wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście. Podpisano umowę

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na utworzenie strefy wypoczynku i rekreacji na osiedlu Staromieście. Zielona przestrzeń powstanie w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce. Plany na najbliższe lata

RZESZÓW. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka podsumował inwestycje zrealizowane w ciągu ostatnich lat i przedstawił ambitne plany na kolejne lata. Zapowiedziano dynamiczny rozwój w obszarze ruchu pasażerskiego i towarowego. Realizacja nowych zadań pozwoli przybliżyć...

Reklama