Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.
 
Przy okazji zjazdu Polonii w ramach Kongresu 60 Milionów, który odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena w Jasionce, w Rzeszowie odbędzie się autorskie spotkanie z Ritą Cosby,  amerykańską dziennikarką o polskich korzeniach.
 
Rita Cosby to córka powstańca warszawskiego. „Kocham Polskę i jestem dumna z mojej polskiej tożsamości… Wierzę, że Polska zyskuje większą atencję i szacunek na  scenie międzynarodowej” – komentuje Cosby. Dziennikarka to również autorka bestselleru pt. Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca, w której opisuje przeżycia ojca – Ryszarda Kossobudzkiego żołnierza Armii Krajowej. O tych przeżyciach dziennikarka opowie na spotkaniu autorskim, które odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godzinie 18:30 w Filharmonii Podkarpackiej. Przed spotkaniem odbędzie się koncert o godz. 18:00. Wstęp zarówno na koncert jak i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać w pierwszej kolejności muzyki, a później nietuzinkowej historii powstańca, a także zakupić książkę z autorską dedykacją. 
Reklama
 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama