Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.
 
Przy okazji zjazdu Polonii w ramach Kongresu 60 Milionów, który odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena w Jasionce, w Rzeszowie odbędzie się autorskie spotkanie z Ritą Cosby,  amerykańską dziennikarką o polskich korzeniach.
 
Rita Cosby to córka powstańca warszawskiego. „Kocham Polskę i jestem dumna z mojej polskiej tożsamości… Wierzę, że Polska zyskuje większą atencję i szacunek na  scenie międzynarodowej” – komentuje Cosby. Dziennikarka to również autorka bestselleru pt. Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca, w której opisuje przeżycia ojca – Ryszarda Kossobudzkiego żołnierza Armii Krajowej. O tych przeżyciach dziennikarka opowie na spotkaniu autorskim, które odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godzinie 18:30 w Filharmonii Podkarpackiej. Przed spotkaniem odbędzie się koncert o godz. 18:00. Wstęp zarówno na koncert jak i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać w pierwszej kolejności muzyki, a później nietuzinkowej historii powstańca, a także zakupić książkę z autorską dedykacją. 
Reklama
 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Reklama