Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.
 
Przy okazji zjazdu Polonii w ramach Kongresu 60 Milionów, który odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena w Jasionce, w Rzeszowie odbędzie się autorskie spotkanie z Ritą Cosby,  amerykańską dziennikarką o polskich korzeniach.
 
Rita Cosby to córka powstańca warszawskiego. „Kocham Polskę i jestem dumna z mojej polskiej tożsamości… Wierzę, że Polska zyskuje większą atencję i szacunek na  scenie międzynarodowej” – komentuje Cosby. Dziennikarka to również autorka bestselleru pt. Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca, w której opisuje przeżycia ojca – Ryszarda Kossobudzkiego żołnierza Armii Krajowej. O tych przeżyciach dziennikarka opowie na spotkaniu autorskim, które odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godzinie 18:30 w Filharmonii Podkarpackiej. Przed spotkaniem odbędzie się koncert o godz. 18:00. Wstęp zarówno na koncert jak i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać w pierwszej kolejności muzyki, a później nietuzinkowej historii powstańca, a także zakupić książkę z autorską dedykacją. 
Reklama
 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Motocyklista najechał na krawężnik i się przewrócił, trafił do szpitala

RZESZÓW. 28-latek kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania, najechał na krawężnik i się przewrócił. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Nightskating. W sobotę ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od nafty do leda”, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Reklama