Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.
 
Przy okazji zjazdu Polonii w ramach Kongresu 60 Milionów, który odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena w Jasionce, w Rzeszowie odbędzie się autorskie spotkanie z Ritą Cosby,  amerykańską dziennikarką o polskich korzeniach.
 
Rita Cosby to córka powstańca warszawskiego. „Kocham Polskę i jestem dumna z mojej polskiej tożsamości… Wierzę, że Polska zyskuje większą atencję i szacunek na  scenie międzynarodowej” – komentuje Cosby. Dziennikarka to również autorka bestselleru pt. Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca, w której opisuje przeżycia ojca – Ryszarda Kossobudzkiego żołnierza Armii Krajowej. O tych przeżyciach dziennikarka opowie na spotkaniu autorskim, które odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godzinie 18:30 w Filharmonii Podkarpackiej. Przed spotkaniem odbędzie się koncert o godz. 18:00. Wstęp zarówno na koncert jak i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać w pierwszej kolejności muzyki, a później nietuzinkowej historii powstańca, a także zakupić książkę z autorską dedykacją. 
Reklama
 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Reklama