Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.
 
Przy okazji zjazdu Polonii w ramach Kongresu 60 Milionów, który odbędzie się 28-30 sierpnia br. w G2A Arena w Jasionce, w Rzeszowie odbędzie się autorskie spotkanie z Ritą Cosby,  amerykańską dziennikarką o polskich korzeniach.
 
Rita Cosby to córka powstańca warszawskiego. „Kocham Polskę i jestem dumna z mojej polskiej tożsamości… Wierzę, że Polska zyskuje większą atencję i szacunek na  scenie międzynarodowej” – komentuje Cosby. Dziennikarka to również autorka bestselleru pt. Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca, w której opisuje przeżycia ojca – Ryszarda Kossobudzkiego żołnierza Armii Krajowej. O tych przeżyciach dziennikarka opowie na spotkaniu autorskim, które odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godzinie 18:30 w Filharmonii Podkarpackiej. Przed spotkaniem odbędzie się koncert o godz. 18:00. Wstęp zarówno na koncert jak i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać w pierwszej kolejności muzyki, a później nietuzinkowej historii powstańca, a także zakupić książkę z autorską dedykacją. 
Reklama
 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Reklama