Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

Dodano:

fot. Materiały prasowe PLL LOT
fot. Materiały prasowe PLL LOT
RZESZÓW. Do Rzeszowa przyleci specjalny samolot z Polakami powracającymi z Włoch.

We wtorek, 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków. Na pokładzie samolotu mają znaleźć się wyłącznie osoby, które nie wykazują objawów zakażenia, w związku z czym przed odlotem będą badane.

Bezpośrednio z podrzeszowskiego lotniska, pasażerowie zostaną przewiezieni do ośrodka wypoczynkowego w Solinie, gdzie wszyscy zostaną poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

„Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą.  Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny. – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Reklama
Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy GIS, MON, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, MSZ, Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.

 „W żaden sposób nie zostanie naruszone bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Podkarpacia. To wyraz solidarności z naszymi rodakami i ich bliskimi. Wszystkimi odbywającymi kwarantannę w tzw. izolatorium służącym rekonwalescencji opiekować się będzie niezależny zespół medyczny wyposażony w specjalistyczny sprzęt. – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Rzeszów

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Reklama