Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

Dodano:

fot. Materiały prasowe PLL LOT
fot. Materiały prasowe PLL LOT
RZESZÓW. Do Rzeszowa przyleci specjalny samolot z Polakami powracającymi z Włoch.

We wtorek, 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków. Na pokładzie samolotu mają znaleźć się wyłącznie osoby, które nie wykazują objawów zakażenia, w związku z czym przed odlotem będą badane.

Bezpośrednio z podrzeszowskiego lotniska, pasażerowie zostaną przewiezieni do ośrodka wypoczynkowego w Solinie, gdzie wszyscy zostaną poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

„Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą.  Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny. – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Reklama
Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy GIS, MON, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, MSZ, Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.

 „W żaden sposób nie zostanie naruszone bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Podkarpacia. To wyraz solidarności z naszymi rodakami i ich bliskimi. Wszystkimi odbywającymi kwarantannę w tzw. izolatorium służącym rekonwalescencji opiekować się będzie niezależny zespół medyczny wyposażony w specjalistyczny sprzęt. – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Rzeszów

Do trzech razy sztuka? Związek Gmin bliski rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie 15 autobusów

RZESZÓW. Trwa trzeci przetarg na dostawę 15 autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Reklama