Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty
Dodano: 20.12.2021 r.
fot. OSP w Hermanowej
RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.
Pożar w centrum ogrodniczym wybuchł w sobotę po południu. Do zdarzenia wyjechali strażacy z PSP Rzeszów, a także z Tyczyna, Kielnarowej i Hermanowej, zastając już pożar rozprzestrzeniony w całym budynku. Wkrótce dołączyły do nich kolejne zastępy z Rzeszowa i Łańcuta.
Akcja gaśnicza była trudna i wymagała skoordynowanych działań. Strażacy wynieśli z budynku materiały łatwopalne i próbowali dostać się do poddasza, gdzie ogień ciągle się rozprzestrzeniał. W tym celu został użyty podnośnik z rzeszowskiego zastępu, za pomocą którego usunięto cześć blachy z dachu.
Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli stopniowe dogaszanie i kontrolowanie, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Cała akcja trwała ponad cztery godziny.
Przy DW 878 relacji Rzeszów-Dynów, gdzie doszło do pożaru policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się tam niewielkie utrudnienia w ruchu.
Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.
RZESZOW. W ogrodzie dominował będzie kolor czerwony. Pojawi się w nim ponad półtora tysiąca roślin, miejsca do wypoczynku, a także kosz do grania w koszykówkę.
RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie. Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.
RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów.
RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz