Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

Dodano: 20.12.2021 r.

fot. OSP w Hermanowej
fot. OSP w Hermanowej
RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.
 
Pożar w centrum ogrodniczym wybuchł w sobotę po południu. Do zdarzenia wyjechali strażacy z PSP Rzeszów, a także z Tyczyna, Kielnarowej i Hermanowej, zastając już pożar rozprzestrzeniony w całym budynku. Wkrótce dołączyły do nich kolejne zastępy z Rzeszowa i Łańcuta.
 
Akcja gaśnicza była trudna i wymagała skoordynowanych działań. Strażacy wynieśli z budynku materiały łatwopalne i próbowali dostać się do poddasza, gdzie ogień ciągle się rozprzestrzeniał. W tym celu został użyty podnośnik z rzeszowskiego zastępu, za pomocą którego usunięto cześć blachy z dachu.
 
Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli stopniowe dogaszanie i kontrolowanie, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Cała akcja trwała ponad cztery godziny.
 
Przy DW 878 relacji Rzeszów-Dynów, gdzie doszło do pożaru policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się tam niewielkie utrudnienia w ruchu.
 
Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Reklama