Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty
Dodano: 20.12.2021 r.
fot. OSP w Hermanowej
RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.
Pożar w centrum ogrodniczym wybuchł w sobotę po południu. Do zdarzenia wyjechali strażacy z PSP Rzeszów, a także z Tyczyna, Kielnarowej i Hermanowej, zastając już pożar rozprzestrzeniony w całym budynku. Wkrótce dołączyły do nich kolejne zastępy z Rzeszowa i Łańcuta.
Akcja gaśnicza była trudna i wymagała skoordynowanych działań. Strażacy wynieśli z budynku materiały łatwopalne i próbowali dostać się do poddasza, gdzie ogień ciągle się rozprzestrzeniał. W tym celu został użyty podnośnik z rzeszowskiego zastępu, za pomocą którego usunięto cześć blachy z dachu.
Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli stopniowe dogaszanie i kontrolowanie, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Cała akcja trwała ponad cztery godziny.
Przy DW 878 relacji Rzeszów-Dynów, gdzie doszło do pożaru policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się tam niewielkie utrudnienia w ruchu.
Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.
RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.
98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...
RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?
RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz