Rzeszów - Sobota, 02.08.2025
Reklama

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

Dodano:

fot. OSP w Hermanowej
fot. OSP w Hermanowej
RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.
 
Pożar w centrum ogrodniczym wybuchł w sobotę po południu. Do zdarzenia wyjechali strażacy z PSP Rzeszów, a także z Tyczyna, Kielnarowej i Hermanowej, zastając już pożar rozprzestrzeniony w całym budynku. Wkrótce dołączyły do nich kolejne zastępy z Rzeszowa i Łańcuta.
 
Akcja gaśnicza była trudna i wymagała skoordynowanych działań. Strażacy wynieśli z budynku materiały łatwopalne i próbowali dostać się do poddasza, gdzie ogień ciągle się rozprzestrzeniał. W tym celu został użyty podnośnik z rzeszowskiego zastępu, za pomocą którego usunięto cześć blachy z dachu.
 
Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli stopniowe dogaszanie i kontrolowanie, czy nie pojawiły się nowe zarzewia ognia. Cała akcja trwała ponad cztery godziny.
 
Przy DW 878 relacji Rzeszów-Dynów, gdzie doszło do pożaru policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się tam niewielkie utrudnienia w ruchu.
 
Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama