Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

Dodano: 16.01.2020 r.

fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
fot. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie
RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”. Uczniowie będą mieli możliwość przejścia przez intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne.

Rekrutacja do projektu „Szkoła dla innowatora” rozpoczęła się 3 grudnia 2019 roku. W pierwszym etapie szkoły zgłaszały chęć udziału w programie, następnie placówki były weryfikowane pod kątem spełniania wymogów formalnych oraz oceniane niezależnie przez dwóch ekspertów.

W drugim etapie prowadzono rozmowy z dyrektorami i dyrektorkami, włączając w nie wybranych nauczycieli. Spotkania miały na celu przybliżenie organizatorom projektu wizji szkoły jako przyszłej „Szkoły dla innowatora".

Do projektu zgłosiły się 402 szkoły z całej polski, w tym Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie. Po zakończonej selekcji, wybrano 20 szkół, wśród których znalazła się rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 21.
Reklama
W każdej wybranej placówce przedstawiciele projektu będą pracowali z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022. Projekt przewiduje również spotkania z innowatorami, wycieczki edukacyjne oraz doposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia edukacyjne.

„Szkoła dla innowatora” - to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Reklama