Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży podczas wizyty duszpasterskiej. O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni w ubiegły poniedziałek. Okazało się, że to był sposób na zabawę nastolatków. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 stycznia, około godz. 15.00. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś miał strzelać do księżny idących z wizytą duszpasterską. W ubiegły poniedziałek o tym zdarzeniu zostali zawiadomieni policjanci z komisariatu na Baranówce, którzy rozpoczęli ustalania sprawców.

Funkcjonariusze prowadzili czynności w kierunku art 160 kk, tj. narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Informacje o zdarzenia zbierali kryminalni, a policjanci dochodzeniowi prowadzili w sprawie czynności procesowe. Ustalenia do sprawy, prowadził również dzielnicowy odpowiedzialny za ten rejon. To on ustalił, że za zdarzenie mogą być odpowiedzialni nastolatkowie.
Reklama
Na podstawie zebranych informacji policjanci potwierdzili, że byli to dwaj nastolatkowie, w wieku 13 i 15 lat. Chłopcy strzelali z mieszkania jednego z nich. Jak ustalono15-latek strzelił w kierunku księdza, drugi jak twierdzi, strzelał do pobliskich drzew. Z rozmowy z jednym z nich nie wynika, aby celowali do innych osób.

Nastolatkowie strzelali plastikowymi kulkami z repliki pistoletu i rewolweru, w których materiałem miotającym był gaz CO 2. Przedmioty te zabezpieczyli policjanci. Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych losie nastolatków.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Reklama