Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

Dodano: 19.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Projekty uchwały składane w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej muszą poczekać. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Zgodnie z brzmieniem ustawy o samorządzie gminnym, Rada Miasta Rzeszowa uchwalała na wtorkowej sesji projekt uchwały mówiący o wnoszeniu inicjatyw obywatelskich, które miałyby polegać na zgłaszaniu projektów uchwał na sesje Rady Miasta oraz o zasadach powstawania komitetów uprawnionych m.in. do udziału w pracach Rady.

Komitety, zajmujące się przygotowaniem poszczególnej inicjatywy, mają się składać z przynajmniej 15-osobowej grupy osób składających stosowne oświadczenie. Zgłoszona przez nich inicjatywa, wyrażoną projektem uchwały, musi zawierać podpisy 300 mieszkańców.
Reklama
Podczas prezentowania projektu w trakcie sesji Rady Miasta, przewodniczący Andrzej Dec wyraził chęć wprowadzenia dwuetapowego systemu weryfikacji składanych pism.
„Mieszkańcy mogą robić proste błędy. Zróbmy ten proces dwuetapowo. Najpierw wstępny projekt uchwały, a po ewentualnych poprawkach mogli by złożyć ostateczną wersje” – tłumaczył Andrzej Dec.

W związku z powyższą propozycją niezbędne okazało się głosowanie w sprawie przesunięcie tematu pod obrady komisji. Radni stosunkiem głosów 11:10 zdecydowali się na przeniesienie projektu uchwały.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Reklama