Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Śródmieście Północ i Śródmieście Południe będą jednym osiedlem

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Radni miasta Rzeszowa dostosowali się do wyniku konsultacji z mieszkańcami, którzy pozytywnie zaopiniowali pomysł połączenia osiedli śródmieście północ i śródmieście południe.

Pomysł został zgłoszony przez przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca i podpisany w imieniu Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi przez jej przewodniczącego Jerzego Jęczmienionkę.

Pomysł połączenia osiedli nie jest nowatorski, gdyż po raz pierwszy pojawił się już w 2011 roku. 10 grudnia br. odbyły się konsultacje z mieszkańcami osiedli. 13 grudnia poznaliśmy wyniki konsultacji: „skończyła się ankieta i większość jest za połączeniem osiedli” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej pojawił się wniosek o wprowadzenie uchwały, która oficjalnie zatwierdzi połączenie osiedli. Radni dostosowali się do wyników konsultacji z mieszkańcami i uchwałę przyjęto.

„Nie jestem przeciwny, ale chciałem zwrócić uwagę na jedną kwestie. Trochę to przeraża, jeżeli chodzi o zaangażowanie społeczne, 79 osób tylko [wzięło udział w głosowaniu – przyp.red.] – mówił Grzegorz Koryl, radny Prawa i Sprawiedliwości.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż biletów semestralnych dla uczniów

RZESZÓW. Na wszystkie linie komunikacji miejskiej (na całą sieć) bilet kupimy w cenie 209 zł.

Rzeszów

W Rzeszowie padła główna wygrana w Ekstra Pensji

​RZESZÓW. Wylosowane przez zwycięzcę liczby w Ekstra Pensji to 8, 11, 12, 16, 23 oraz 2.

Rzeszów

25 stycznia otworzą przejście podziemne na Dworcu PKP

RZESZÓW. Trwa remont stacji Rzeszów Główny.

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Reklama