Reklama

Aktualności Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

Dodano: 11.10.2019

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika” - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Do wydarzeń, do których nawiązuje oświadczenie Stali Rzeszów doszło podczas meczów rozgrywanych w ramach ligi juniora młodszego. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

„Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika” – czytamy w oświadczeniu.

Do incydentów doszło podczas rozgrywek B1 Junior Młodszy "gr. A" Grupa 1. Czarnoskóry 14-latek Wesley Omuru, zdaniem klubu Stal Rzeszów, był wielokrotnie obiektem wulgarnych i rasistowskich zwrotów. Jedną z takich sytuacji pokazuje film, jaki znajdziemy NA TEJ STRONIE.

„Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy)” –  ocenia Stal Rzeszów.REKLAMA

Zdarzenia o jakich mowa powyżej potwierdzają również wyciągi ze sprawozdania sędziego:

Po meczu z Resovią Rzeszów: „W trakcie meczu zawodnik drużyny Stali Rzeszów nr 53 Omuru Wesley został zwyzywany i schodził z boiska z płaczem (…) Względem zawodnika zostały wypowiedziane słowa o charakterze rasistowskim”.
Po meczu z DAP Dębica: „W 92 min. meczu trener drużyny gości krzyknął, w sytuacji, w której był spalony: „spalił czarny” (…) Trener tłumaczył się, że nie chciał obrazić zawodnika, a słowa mu się wymsknęły. Po meczy przeprosił zawodnika”. 

Zgodnie z postanowieniem, jakie zawiera oświadczenie, pracownicy ochrony będą podczas nadchodzących gier bacznie obserwować, czy nie dochodzi do podobnych sytuacji: „Nasi pracownicy ochrony będą czujni podczas nadchodzących gier, aby upewnić się, że każdy, kto spróbuje powtórzyć tego typu gesty, czy zachowania, zostanie poważnie potraktowany”.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę - Aktualności Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały&...

Kolizja i szarpanina na Al. Rejtana. Jeden z kierowców był pijany i nie miał uprawnień  - Aktualności Rzeszów

Kolizja i szarpanina na Al. Rejtana. Jeden z kierowców był pijany i nie miał uprawnień

RZESZÓW. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,8 promila. ...

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie? - Aktualności Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami. ...

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich - Aktualności Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem. ...

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców - Aktualności Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem