Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

Dodano: 24.05.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Stały punkt kontroli autokarów tradycyjnie zlokalizowany będzie na parkingu przy widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Policjanci będą przeprowadzać kontrole w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 9:00, począwszy od 27 maja br. Z punktu może skorzystać każdy organizator wyjazdu.

Co będą sprawdzać policjanci?

Funkcjonariusze będą sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Po sprawdzeniu autokaru, kierowca otrzyma kopię protokołu kontroli.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń rzeszowska policja apeluje, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Rzeszów

W weekend wielkie święto akrobatyki w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.

Reklama