Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

Dodano: 28.09.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

W sobotę, fani motoryzacji zgromadzili się w kilku miejscach na terenie Rzeszowa, m. in. na parkingu przy ul. Powstańców Warszawy, w rejonie giełdy samochodowej i na parkingu przy ul. Podpromie. Z informacji Policji wynika, że w sobotnim zlocie uczestniczyło około 500 pojazdów.

Policjanci skontrolowali 93 samochody i wylegitymowali 99 osób. Podczas kontroli ujawniono 85 wykroczeń, w tym 51 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

63 osoby ukarano mandatem, a 14 zostało pouczonych. Do sądu zostanie skierowanych 8 wniosków o ukaranie. Podczas działań policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, a 5 kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsza w historii Rzeszowa licytacja zagubionych przedmiotów

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa organizuje pierwszą w historii licytację przedmiotów, które przez lata gromadziło Biuro Rzeczy Znalezionych. Pod młotek pójdą m.in. złote obrączki, pierścionki z kamieniami, złote łańcuszki, rowery czy hulajnoga.

Rzeszów

Ponad 141 tysięcy pasażerów we wrześniu. Kolejny rekord lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka po raz kolejny odnotował historyczny wynik. Tylko we wrześniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 141 tysięcy pasażerów. To wzrost o blisko 11 procent w porównaniu z analogicznym...

Rzeszów

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Rzeszów

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Rzeszów

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

RZESZÓW. Rzeszowska prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

Rzeszów

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Rzeszów

Światowej klasy architekt i urbanista w Rzeszowie. Opowie o projekcie dzielnicy Future Park

RZESZÓW. Winy Maas – światowej klasy holenderski architekt i urbanista – wygłosi w Rzeszowie wykład poświęcony swojej wizji miast przyszłości oraz projektowi Future Park – nowej, 50-hektarowej dzielnicy Rzeszowa.

Reklama