Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

Dodano: 21.12.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

W piątek,  w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów, a firmą Strabag Polska na wykonanie przebudowy dróg w obrębie ulicy Batorego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ komunikacyjny ulic: Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego.

Zakres prac obejmie: budowę małego ronda w rejonie ZUS, przebudowę i budowę skrzyżowań, rozbudowę i budowę zatok autobusowych, przebudowę i budowę miejsc postojowych, budowę chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. W ramach inwestycji rozebrany będzie również most nad potokiem Przyrwa, a w jego miejsce powstanie nowy obiekt mostowy z dostosowaniem do projektowanego poszerzenia ulicy Siemieńskiego.

Prace przygotowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku. Nowy układ komunikacyjny będzie gotowy jesienią 2022 roku. Koszt inwestycji to blisko 50 mln zł.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Reklama