Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

Dodano: 18.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

We wtorek mieszkańcy Rzeszowa korzystający z komunikacji miejskiej, musieli liczyć się z utrudnieniami. Część kursów została odwołana ze względu na strajk jednego z trzech działających w MPK Rzeszów związków zawodowych.

Kolejny strajk był zapowiadany na czwartek (19.10). Dzisiaj jednak związkowcy  podpisali porozumienie z władzami MPK, które zakończyło trwający od kwietnia br. spór zbiorowy.

- Dzisiaj zostało podpisane porozumienie pomiędzy Prezesem Zarządu MPK i wiceprzewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego Pracowników MPK, na mocy którego zakończył się spór zbiorowy – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. - Uzgodniono m.in. zmiany w sposobie naliczania dodatku za staż pracy oraz utrzymania dotychczasowego poziomu premii uznaniowej - dodał Maciej Chłodnicki.

Podpisane dzisiaj porozumienie oznacza, że w czwartek, 19 października strajku nie będzie i wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na trasę.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Reklama