Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

Dodano: 26.10.2020 r.

fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet nie składają broni i zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Sporych utrudnień należy się spodziewać w godzinach popołudniowych w centrum Rzeszowa. Na godz. 16:30 zapowiedziano kolejny protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Tym razem protestujący – piesi i zmotoryzowani - zbiorą się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Auta oklejone plakatami strajku kobiet mają blokować ulice. Protestujący będą przemieszczać się powoli lewym pasem. „Zrobimy sobie samochodową wycieczkę po Rzeszowie!” – informują organizatorzy dzisiejszego protestu w stolicy Podkarpacia.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu mają zostać ogłoszenie o godz. 16:00 m.in. na antenie radia Eska oraz na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym. Organizatorem strajku jest Rzeszowska Manifa.

Dziś odbędą się również protesty w Jaśle, Krośnie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych. Na wtorek zapowiedziano strajk w Mielcu, z kolei w środą mają odbyć się protesty w Stalowej Woli, Sanoku, Łańcucie i Lesku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama