Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

Dodano: 03.06.2022 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.  ​Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.

Strażacy z OSP Zalesie otrzymają lekki pojazd wyposażony w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki. Przetarg na zakup samochodu został już ogłoszony. 

Podobny wóz trafi do strażaków z OSP Przybyszówka. - Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka. Przetarg na zakup samochodu zostanie ogłoszony lada dzień. Koszt pojazdu to około 110 tys.. Większość porzebnych środków strażacy otrzymali od sponsorów. Brakującą kwotę dołoży miasto.
Reklama
- Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Reklama