Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Sukces uczniów z Rzeszowa. Pojadą na mistrzostwa robotów do Dallas

Dodano: 09.04.2024 r.

fot. Archiwum ZSP Nr 6
fot. Archiwum ZSP Nr 6
RZESZÓW. Uczniowie z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie pojadą na Mistrzostwa Świata do Dallas, gdzie powalczą z najlepszymi zespołami m.in. z USA, Kanady czy Chin. Wcześniej uczniowie zdobyli nagrodę główną na Mistrzostwach Polski w Robotyce.

Młodzież najlepiej skonstruowała autonomicznego robota, najlepiej go zaprogramowała i najlepiej nim sterowała na Mistrzostwach Polski Robotów – Warszawa 2024 VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship 2024 – „Full Volume”.

 Zdobyła za to nagrodę główną - EXCELLENCE AWARD.  Teraz mają szanse powtórzyć swój sukces na „VEX Robotics World Championship 2024 – VEX IQ Competition Middle School w Dallas/Texas – USA”.

Jest to jedyna drużyna w kategorii Middle School – czyli uczniów w wieku 12-16 lat, która będzie reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach robotyki edukacyjnej. Mistrzostwa odbędą się w maju tego roku. Aby uczniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, niezbędne było zdobycie środków m.in. na pokrycie kosztów przelotu, noclegu i wydatków na miejscu pobytu. Finasowanie zapewniły Urząd Miasta w Rzeszowie, który przekazał na ten cel 36 tys. zł oraz firmy Asseco i Texom, które łącznie dołożyły 45 tys. zł Swój wkład finansowy mieli również rodzice uczniów.
- Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnieć członków Szkolnego Klubu Robotyki z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie. Ich sukces pokazuje, że młodzi polscy pasjonaci robotyki są w światowej czołówce - powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę niezwykle zdolną młodzież, która będzie reprezentowała nasz kraj, region oraz Rzeszów – stolicę innowacji.
Reklama
W skład zwycięskiego zespołu 60027A „Resovia Cyber Stars” wchodzą Weronika Prończuk z klasy 7b, Kacper Borowiec z klasy 7a oraz Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel z klasy 6b. Drużyna powstała w 2022 roku i działa pod opieką mentorów i instruktorów Szkolnego Klubu Robotyki „RESOVIA ROBOTICS” -  Joanny Wilanowskiej-Rzemień i Mariusza Wróblewskiego.

Start w mistrzostwach, w których udział wezmą najlepsze zespoły z całego świata, to dla uczniów szansa na zdobycie doświadczenia i możliwość dalszego rozwoju. - Młode talenty to przyszłość branży nowych technologii, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania - powiedziała Gabriela Żukowicz, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, Chief ESG Officer. - Takie działania są częścią naszej akcji charytatywnej „Pomagamy”, w ramach której pracownicy Asseco zgłaszają wybrane organizacje. Udzielamy im wsparcia ze specjalnie na ten cel przeznaczonego budżetu. Ponadto Rzeszów to miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia naszej firmy i którego lokalna społeczność jest nam szczególnie bliska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama