Rzeszów - Wtorek, 04.08.2026
Reklama

Surowe konsekwencje za brawurową jazdę. 40-latka pędziła Porsche prawie 180 km/h

Dodano: 28.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

Utrata prawo jazdy na trzy miesiące, 2500 zł mandatu oraz 15 punktów karnych - taką cenę zapłaciła 40-letnia mieszkanka Kolbuszowej, ża brawurową jazdę. Kobieta pędziła Porche 178 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

W piątek policjanci patrolijący drogę w Turzy (w powiecie rzeszowskim) zatrzymali do kontroli kierującą Porsche, która poruszała się z dużą prędkością. Laserowy miernik wskazał, że pojazd jechał z prędkością 178 km/h, czyli o 88 km/h za szybko. Za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka Kolbuszowej.

Za brawurową jazdę, kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Została też ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, i apelują o zdjęcie nogi z gazu oraz bezwzględne przestrzeganie obowiązujących limitów.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rzeszów

"Mobilny Urzędnik" pomaga załatwić sprawy bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Od 31 marca 2022 r. w Rzeszowie realizowany jest projekt pn. „Mobilny Urzędnik”. Dzięki usłudze, osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Reklama