Rzeszów - Niedziela, 27.07.2025
Reklama

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

Dodano:

fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona została świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy.

W pierwszym tygodniu działalności, tj. w dniach 8 – 11 marca osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogły skorzystać m.in. z lekcji języka polskiego, pokazów filmowych, warsztatów, zajęć plastycznych i muzycznych. Przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Dorośli mogli odpocząć przy kawie i herbacie i skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tylko w pierwszym dniu funkcjonowania świetlicy, odwiedziło ją około 200 uchodźców z Ukrainy.

„Pierwszy tydzień działalności świetlicy dla ukraińskiej społeczności Rzeszowa „Przyjdź i odpocznij” pokazał, jak bardzo w przestrzeni miasta potrzebna jest taka przestrzeń. Dlatego nasza inicjatywa będzie kontynuowana” – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Świetlica w tym tygodniu będzie czynna w dniach 15-18 marca, czyli od wtorku do piątku, w godzinach od 14:00 do 19:00.

W programie są między innymi lekcje języka polskiego, porady prawników oraz liczne atrakcje dla dzieci, w tym m.in. warsztaty taneczne, pokazy akrobatyczne i wizyta Niedźwiedzia Wojtka – żywej, gigantycznej maskotki. Przewidziano również zajęcia edukacyjne czyli pokazy i zabawy z robotami oraz pokazy kinowe. Nadal każdy chętny będzie mógł zagrać w gry planszowe lub komputerowe, bilard, piłkarzyki albo spróbować swoich sił na X-BOXie. Dla zmęczonych zabawą dzieci nie zabraknie ciepłego dania i słodkiego poczęstunku.
Reklama
Dla dorosłych kontynuowane będą dyżury psychologów oraz adwokatów, w dalszym ciągu realizowane też będą zajęcia z języka polskiego, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, na prośbę gości świetlicy, uruchomione zostaną również lekcje języka angielskiego. Czynna nadal pozostaje część kawiarniana, gdzie serwowana jest kawa i herbata oraz ciasta.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców. Uczelnia zwraca się również z prośba o współpracę do firm i punktów gastronomicznych, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla gości świetlicy. Zainteresowane osoby/firmy mogą kontaktować się pod adresem: iq@wsiz.edu.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

RZESZÓW. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Reklama