Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Święto Policji i piknik dla mieszkańców. Utrudnienia w centrum Rzeszowa

Dodano: 16.07.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 17 lipca 2024 r. w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości będzie towarzyszył policyjny piknik z pokazem sprzętu w Białym Ogrodzie. W związku z wydarzeniem, w centrum Rzeszowa wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 na Placu Farnym od złożenia meldunku. Później nastąpi podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego. W dalszej części wydarzenia zaplanowano wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń i awansów, wystąpienia zaproszonych gości, defilada kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej. Ceremonię poprzedzi Msza św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji odprawiona w Kościele Farnym.

Piknik policyjny

Wojewódzkim Obchodom Święta Policji będzie towarzyszył piknik policyjny, który odbędzie się na terenie Białego Ogrodu przy Placu Farnym. Na uczestników wydarzenia czeka sporo atrakcji, w tym m.in. pokaz policyjnych pojazdów, pokaz policyjnego wyposażenia, pokaz umiejętności przewodnika psa służbowego i jego czworonożnego podopiecznego, pokaz umiejętności patrolu konnego, prezentacja patrolu rowerowego KMP w Rzeszowie, prezentacja pojazdu specjalistycznego, robota pirotechnicznego i sprzętu używanego przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, w tym m.in. policyjnej maskotki Misia Popo i autochodzików.

Reklama

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją policyjnego święta, od wtorku (16.07) od godz. 6:00 do środy (17.07) do godz. 14:00, w związku z koniecznością przeprowadzenia prób oraz samą uroczystością, czasowo wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki, ul. Matejki i ul. Moniuszki.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama