Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Święto WOT w Rzeszowie. Defilada, piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu

Dodano: 29.09.2023 r.

Fot. DWOT
Fot. DWOT
RZESZÓW. W najbliższą sobotę Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej. Na ten dzień zaplanowano m.in. defiladę ulicami miasta, pokaz sprzętu oraz piknik wojskowy. W związku ze świętem WOT, w piętek i w sobotę w centrum Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.
 
Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 14 sierpnia 2018 roku, dzień 27 września został ustanowiony świętem Terytorialsów. Uroczyste obchody święta WOT odbędą się w sobotę, 30 września w Rzeszowie, na Alei Cieplińskiego. Po zakończeniu obchodów odbędzie się defilada, która przejdzie ulicami Rzeszowa.
 
Następnie w ogrodach Bernardyńskich i pod Podkarpackim Urzędem zorganizowany zostanie pokaz sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb oraz piknik wojskowy, w którym weźmie udział WOT, 21 BSP, CWCR, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Policja, Straż Pożarna, IPN oraz Lasy Państwowe. W czasie zwiedzania sprzętu będzie można posłuchać dobrej muzyki, a w punktach promocyjno – informacyjnych żołnierze opowiedzą o służbie w WOT oraz jak wstąpić w ich szeregi. 
 
Nie zabraknie także specjalnej strefy dla najmłodszych. Znajdzie się w niej sporo atrakcji:  dmuchany plac zabaw, otwarte zjeżdżalnie (duże zoo), eurobungee czy fotobudka. Będą również zabawy z nagrodami oraz przekąski: wata cukrowa i popcorn. Animatorzy będą gotowi nałożyć kamuflaż wszystkim chętnym, którzy przyjdą na piknik.
 
Oczywiście jak na piknik wojskowy przystało, będzie również serwowana grochówka.
Reklama
 
Program obchodów święta WOT:
 
30 września 2023 r.:


- godz. 11.00 – Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Rzeszowie przy ul. Reformackiej 5
- godz. 12.30 – Uroczysty Apel z okazji Święta WOT – Aleja Cieplińskiego w Rzeszowie
- godz. 13.30 – 18.00 – piknik w Ogrodach Bernardyńskich i pokaz statyczny sprzętu wojskowego i innych rodzajów służb przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.
 
3 października 2023 r.

- godz. 15.00 – Nabożeństwo Dziękczynne w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 9/13
 
Utrudnienia w ruchu
 
W związku z obchodami 6-lecia WOT, w piątek (29.09) w godz. od godz. 20:00 do 23:00, odbędą się ćwiczenia w ramach przygotowań do głównej uroczystości, w trakcie których z ruchu czasowo wyłączane będą ulice:
  • Reformacka do ulicy Langiewicza,
  • Hoffmanowej,
  • Mochnackiego,
  • Cieplińskiego
  • oraz ulice Sondeja, Jałowego i Pułaskiego.

Wyżej wymienione ulice będą również zablokowane w sobotę (30.09) w godz. od 11:30 do 14:00, w trakcie głównych uroczystości. Tego dnia dodatkowo w godz. od 8:00 do 18:00 zamknięta będzie ulica Sobieskiego od ronda Sokoła do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego oraz piknik wojskowy.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Reklama