Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

Dodano: 26.01.2022 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję „Szalik dla WOŚP”.   

Jest to ogólnopolska inicjatywa stworzenia najdłuższego szalika w Polsce, który potem zostanie wystawiony na aukcje WOŚP. 20 wolontariuszy 50+ stworzyło w ciągu 10 dni aż 70 m szalika, który później połączono i przesłano do punktu zbiórki. Najdłuższy szalik (15m 15cm!) wydziergała pani Marianna Krupa, przewodnicząca Samorządu Słuchaczy Akademii 50+.

To nie pierwsza inicjatywa pomocowa wolontariuszy 50+ z Rzeszowa. Wiosną 2020 roku, wolontariuszy przez 9 tygodni szyło w domach maseczki ochronne, które zostały potem przekazane  nieodpłatnie seniorom oraz lokalnym instytucjom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa złożony

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy południowej Rzeszowa. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony.

Rzeszów

Wiosenna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy park

​RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...

Rzeszów

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie kameralna galeria handlowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Reklama