Reklama

Aktualności / Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

Dodano: 15.11.2021 r.

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa - Aktualności Rzeszów

fot. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

– Szkoła Podstawowa nr 13 na os. Staromieście wymaga rozbudowy i unowocześnienia. Rozmawiałem o tym z mieszkańcami osiedla w trakcie trwania kampanii wyborczej. Zapewniłem wtedy, że rozbudowa obiektu i budowa nowoczesnej hali sportowej będzie jednym z priorytetów mojej polityki. Dlatego też w projekcie przyszłorocznego budżetu, na mój wniosek, znalazły się pieniądze, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji – informuje prezydent Konrad Fijołek.

Inwestycja składała się będzie z trzech elementów. Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń zaplecza kuchni na poziomie -1 i wprowadzeniu dodatkowego zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugim z elementów inwestycji będzie budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. Na parterze zaprojektowano świetlicę szkolną, sekretariat, gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne i pracownię fizyko-chemiczną. Na poziomie -1 znajdzie się szatnia dla ponad 300 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.REKLAMA

Na pierwszym piętrze części szkolno-przedszkolnej przewidziano pomieszczenia przedszkola dla pięciu oddziałów. Na tej kondygnacji znajdą się także m.in. dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala spełniała będzie wymogi dla rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W środku powstanie też siłownia oraz magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozbudowa szkoły potrwa dwa lata. Jeśli rzeszowscy radni przyjmą projekt budżetu w zaproponowanym przez prezydenta kształcie, przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu - Aktualności Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Pi...

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej - Aktualności Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30....

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: