Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

Dodano:

fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy al. Rejtana 3 powstanie zewnętrzna winda. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Budowa windy dofinansowana jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

W przetargu na realizację inwestycji zwyciężyła firma „ARTMED” z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach zadania powstanie winda, które pomieści max. 8 osób. Wyposażona będzie m.in. w niepalną wykładzinę antypoślizgową, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a. Przebudowana zostanie również policznikowa instalacja elektryzna zasilająca budynek.
Reklama
Koszt inwestycji to 483 942 zł. Prace mają zakończyć się w marcu br.

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Reklama