Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

Dodano:

fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
fot. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy al. Rejtana 3 powstanie zewnętrzna winda. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Budowa windy dofinansowana jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

W przetargu na realizację inwestycji zwyciężyła firma „ARTMED” z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach zadania powstanie winda, które pomieści max. 8 osób. Wyposażona będzie m.in. w niepalną wykładzinę antypoślizgową, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a. Przebudowana zostanie również policznikowa instalacja elektryzna zasilająca budynek.
Reklama
Koszt inwestycji to 483 942 zł. Prace mają zakończyć się w marcu br.

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Rzeszów

Loty na lotnisku w Jasionce wstrzymane

Podrzeszowskie lotnisko wstrzymuje loty na co najmniej 14 dni.

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Reklama