Rzeszów - Sobota, 20.06.2026
Reklama

Szokujące odkrycie pod Rzeszowem. Znaleziono szczątki ludzkich płodów i odpady medyczne. Prokuratura wydała oświadczenie

Dodano: 12.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

LUTORYŻ. Podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Lutoryżu pod Rzeszowem natrafiono na znaczne ilości odpadów medycznych, a wśród nich na ludzki płód oraz inne szczątki. Biegli potwierdzili, że to szczątki płodów ludzkich. W sprawie zatrzymano 57-letnią mieszkankę Rzeszowa.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała oficjalne oświadczenie dotyczące tego szokującego odkrycia.

– Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie została w dniu 10 czerwca 2026 r. powiadomiona o ujawnieniu na terenie jednej z posesji w miejscowości Lutoryż znacznych ilości przedmiotów stanowiących odpady medyczne, w tym głównie bloczków parafinowych oraz szkiełek mikroskopowych – przekazuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Przedmioty odnaleziono w trakcie wykonywania prac ziemnych. Wśród odpadów znajdował się ludzki płód oraz inne szczątki, które mogły być płodami ludzkimi we wczesnej fazie rozwoju lub ich fragmentami. Na miejsce skierowano biegłych lekarzy, którzy potwierdzili, że zabezpieczone szczątki to szczątki płodów ludzkich.

W toku postępowania śledczy ustalili, że obecni właściciele kupili działkę od kobiety wykonującej zawód lekarza patomorfologa.

Reklama

11 czerwca prokurator polecił zatrzymanie 57-letniej Magdaleny H., mieszkanki Rzeszowa. Kobietę zatrzymano następnego dnia rano w Zamościu. Tego samego dnia, 12 czerwca, sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Śledztwo toczy się w kierunku dwóch przestępstw

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku czynów z art. 262 Kodeksu karnego, czyli zbezczeszczenia zwłok, oraz art. 183 § 5a Kodeksu karnego, dotyczącego porzucenia odpadów niebezpiecznych w miejscu nieprzeznaczonym do ich składowania lub magazynowania. Przestępstwa te są zagrożone karą pozbawienia wolności, odpowiednio do 2 i do 12 lat – wyjaśnia Krzysztof Ciechanowski.

Jak poinformowała prokuratura, planowane jest przesłuchanie zatrzymanej w charakterze podejrzanej. Dopiero po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem zapadnie decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Pod nadzorem prokuratora na miejscu znaleziska wciąż trwają oględziny i zabezpieczanie materiału dowodowego. Czynności te mogą potrwać do przyszłego tygodnia.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania prokuratura na obecnym etapie nie udziela dalszych informacji w sprawie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Reklama