Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

Dodano:

fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, pierwsze wśród szpitali na Podkarpaciu. Rzeszowski szpital Pro-Familia w ogólnopolskim Rankingu Szpitali  został oceniony jako jeden z najlepszych w Polsce oraz po raz kolejny zyskał tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie.

Prestiżowy Ranking Szpitali od 16 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

W ramach rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia skrupulatnie analizuje też skargi pacjentów i ilość zdarzeń niepożądanych. Pod lupę bierze komfort pobytu, a także inne czynniki -  jak finanse, zarządzanie majątkiem czy systemy informatyczne.

W tegorocznej edycji Pro-Familia została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce -  zyskując  w „złotej setce” drugie miejsce. Na pierwszym miejscu na podium  znalazło się Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Ponadto rzeszowski szpital zdobył  1. miejsce w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz 1. miejsce wśród szpitali na Podkarpaciu.

„Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Co więcej, awansowaliśmy względem ubiegłego roku o jedno miejsce - z 3 na 2. To sukces całego zespołu” – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia
Reklama
W blisko dziewięcioletniej historii Pro-Familia zdążyła zapracować na pozycję regionalnego lidera w położnictwie i ginekologii, a także w perinatologii, czyli opiece nad dzieckiem jeszcze przed narodzinami. W mieście liczącym 200 tysięcy mieszkańców, w szpitalu przyjmowanych jest ponad 5 tysięcy porodów rocznie, a co druga rodząca pochodzi spoza Rzeszowa.

„Stale inwestujemy, rozwijamy się, zatrudniamy najlepszych specjalistów w kraju, otwieramy nowe oddziały, wdrażamy innowacyjne metody leczenia, kupujemy sprzęt najwyższej klasy. Wszystko to z myślą o naszych pacjentach. To oni wyznaczają kierunek naszego rozwoju” – dodaje Skiba.

Szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne  również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, urologii, chirurgii plastycznej  i ortopedii. Nieodłączną częścią placówki jest również m.in. Centrum Medycyny Sportowej,  Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości,  Bank Mleka, Pracownia Endoskopii, Poradnie Specjalistyczne  i Stomatologia

W XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej" Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji (4,6 mln z 7,8 mln). W złotej setce znalazły się także dwa inne szpitale z Podkarpacia -  Centrum Opieki Medycznej z Jarosławia, które w skali kraju zajęło 59 miejsce oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej z Tarnobrzega z 96. miejsce w kwalifikacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama