Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni głosowali w sprawie przyznania Tadeuszowi Ferencowi zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Wniosek poparło 25 radnych, przeciwko było jedynie dwóch przedstawicieli klubu PiS.

O uhonorowanie byłego prezydenta najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad dwustu przedstawicieli rzeszowskich organizacji, m.in. ze świata nauki i biznesu.

W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi byłego prezydenta, który sprawował w mieście nieprzerwane rządy przez niemal 19 lat, co jest jednym z najlepszych wyników w kraju. Ponadto Ferenc jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich, a kolejne głosowania wygrywał najczęściej już w pierwszej turze.
Reklama
– W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany. Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów – mówił prezydent Fijołek, uzasadniając uchwałę.

Wręczenie tytułu Tadeuszowi Ferencowi zaplanowano na 19 stycznia 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rok zwycięstwem

RZESZÓW. MVP spotkania został Bartłomiej Lemański.

Rzeszów

Wypadek przy rondzie Kuronia w Rzeszowie

RZESZÓW. Utrudniania w ruchu trwały do ok. godz. 14.00.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Jest przetarg na budowę punktu obsługi technicznej

RZESZÓW. W rejonie stacji Rzeszów Staroniwa powstanie punkt obsługi technicznej wraz z niezbędnym zapleczem.

Rzeszów

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Reklama