Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

Dodano: 15.07.2020 r.

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o interwencję w związku z planowaną przez PGE Energia Ciepła podwyżką cen ciepła.

„Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań w celu ochrony samorządów, a docelowo także obywateli przed monopolistycznymi praktykami spółki państwowej PGE Energia Ciepła S.A., która narzuca rażąco wygórowane ceny z tytułu sprzedaży ciepła, dążąc w ten niedopuszczalny sposób do maksymalizacji zysku.” – czytamy w piśmie.

Prezydent oburza się na znaczne podwyżki cen energii cieplnej, które jego zdaniem w konsekwencji odbiją się bezpośrednio na mieszkańcach Rzeszowa. Prezydent zaznacza, że z ciepła systemowego korzystają nie tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy, ale również szkoły, przedszkola, żłobki czy domy pomocy społecznej. Jak podkreśla, cena za zamówioną moc cieplną wg nowej taryfy jest wyższa aż o 15,5 % od ceny dotychczasowej.
Reklama
„Obecnie Miasto Rzeszów płaci spółce PGE Energia Ciepła S.A. - Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie za zamówioną moc cieplną kwotę 7438,78 zł netto za 1 MW. Taryfa ustalona przez PGE Energia Ciepła S.A. dla Oddziału Elektrociepłownia Rzeszów i zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 29 czerwca 2020 r. wynosi 8589,45 zł netto za 1 MW.” – informuje w piśmie Prezydent.
 
Zdaniem Tadeusza Ferenca tak wysokie podwyżki cen ciepła są szczególnie oburzające w obliczu obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

„Wprowadzona przez PGE Energia Ciepła S.A. podwyżka bulwersuje szczególnie w trudnej sytuacji spowodowanej pandemia wirusa COVID - 19. Boleśnie dotyka odbiorców ciepła - mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do zamykania swoich firm czy lokali usługowych.”


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Głogów Małopolski gra z Orkiestrą. Na mieszkańców czeka moc atrakcji

GŁOGÓW MŁP. W programie m.in. koncerty, licytacje, morsowanie, bezpłatne badania profilaktyczne...

Rzeszów

Rusza stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Rzeszów

Od poniedziałku zamknięty przejazd przy hali Podpromie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 16 stycznia przez cały tydzień zamknięty będzie przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie.

Rzeszów

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację.

Rzeszów

Tragiczny finał poszukiwań 67-latka z Rzeszowa

​RZESZOW. Wczoraj w Krasnem przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki mężczyzny. Okazało się, że to ciało zaginionego w listopadzie ubiegłego roku 67-latka z Rzeszowa.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.

Rzeszów

XIX Targi Ślubne już 5 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Bilety online taniej!

To już dziewiętnasta edycja wydarzenia organizowanego przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i firmę Sagier.

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Reklama