Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc o rezygnacji z wyborów: „Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa”

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu. „Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi Tadeusz Ferenc.

Zaczęło się od przypuszczeń medialnych, następnie była „wstępna” rezygnacja, aż w końcu doszło do momentu kiedy Tadeusz Ferenc oficjalnie zawiadomił o rezygnacji z wyborów do Sejmu. W związku z powyższym, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa ukazała się informacja o rezygnacji z komentarzem prezydenta.

„Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa. Nie przypuszczałem, że aż takie będą ich oczekiwania. Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi prezydent Rzeszowa.
Reklama
Kiedy wiadome było, że prezydent Rzeszowa będzie „jedynką” podczas październikowych wyborów parlamentarnych, do rzeszowskiego ratusza przyszli przedstawiciele różnych grup społecznych, aby namawiam Tadeusza Ferenca do pozostania na stanowisku, gdyż w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości głosów, fotel prezydenta Rzeszowa zostałby pusty.

Co więcej, zanim jeszcze wiadomym było o rezygnacji z wyborów, przed siedzibą PO odbyła się manifestacja zwolenników pozostania prezydenta na dotychczasowym stanowisku. List otwarty do prezydenta wystosowali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa, którzy podkreślali jego zasługi dla rozwoju miasta i prosili o zmianę decyzji. „Wycieczki” do ratusza poskutkowały.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Reklama