Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc o rezygnacji z wyborów: „Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa”

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu. „Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi Tadeusz Ferenc.

Zaczęło się od przypuszczeń medialnych, następnie była „wstępna” rezygnacja, aż w końcu doszło do momentu kiedy Tadeusz Ferenc oficjalnie zawiadomił o rezygnacji z wyborów do Sejmu. W związku z powyższym, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa ukazała się informacja o rezygnacji z komentarzem prezydenta.

„Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa. Nie przypuszczałem, że aż takie będą ich oczekiwania. Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi prezydent Rzeszowa.
Reklama
Kiedy wiadome było, że prezydent Rzeszowa będzie „jedynką” podczas październikowych wyborów parlamentarnych, do rzeszowskiego ratusza przyszli przedstawiciele różnych grup społecznych, aby namawiam Tadeusza Ferenca do pozostania na stanowisku, gdyż w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości głosów, fotel prezydenta Rzeszowa zostałby pusty.

Co więcej, zanim jeszcze wiadomym było o rezygnacji z wyborów, przed siedzibą PO odbyła się manifestacja zwolenników pozostania prezydenta na dotychczasowym stanowisku. List otwarty do prezydenta wystosowali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa, którzy podkreślali jego zasługi dla rozwoju miasta i prosili o zmianę decyzji. „Wycieczki” do ratusza poskutkowały.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Rzeszów

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Reklama