Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Tadeusz Ferenc o rezygnacji z wyborów: „Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa”

Dodano: 20.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu. „Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi Tadeusz Ferenc.

Zaczęło się od przypuszczeń medialnych, następnie była „wstępna” rezygnacja, aż w końcu doszło do momentu kiedy Tadeusz Ferenc oficjalnie zawiadomił o rezygnacji z wyborów do Sejmu. W związku z powyższym, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa ukazała się informacja o rezygnacji z komentarzem prezydenta.

„Zrobiłem to ponieważ takiej decyzji oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa. Nie przypuszczałem, że aż takie będą ich oczekiwania. Dla mnie zawsze opinia mieszkańców Rzeszowa była decydująca dlatego też poddałem się ich woli” – mówi prezydent Rzeszowa.
Reklama
Kiedy wiadome było, że prezydent Rzeszowa będzie „jedynką” podczas październikowych wyborów parlamentarnych, do rzeszowskiego ratusza przyszli przedstawiciele różnych grup społecznych, aby namawiam Tadeusza Ferenca do pozostania na stanowisku, gdyż w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości głosów, fotel prezydenta Rzeszowa zostałby pusty.

Co więcej, zanim jeszcze wiadomym było o rezygnacji z wyborów, przed siedzibą PO odbyła się manifestacja zwolenników pozostania prezydenta na dotychczasowym stanowisku. List otwarty do prezydenta wystosowali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa, którzy podkreślali jego zasługi dla rozwoju miasta i prosili o zmianę decyzji. „Wycieczki” do ratusza poskutkowały.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Rzeszów

Włamywał się do piwnic przy ul. Langiewicza. 28-latek usłyszał trzy zarzuty

RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.

Reklama